בסטודיו עמית עיצוב בפרחים תזכו לזר כלה מיוחד המעוצב בהתאמה מלאה עבורכן. למעשה, עיצוב זרי כלה נשען על מסורת ארוכת ימים הבאה לידי ביטוי בעמים ותרבויות שונות ברחבי העולם.

זרי כלה לאורך ההיסטוריה

לאורך ההיסטוריה זרי כלה היו חלק מהותי בטקסי חתונה וכל תרבות העניקה להם עיצוב ומשמעות משלה, כפי שניתן לראות בדוגמאות הבאות:

  • במקרא- בימי המקרא כלות נהגו לשאת זר של הדס וקיסוס כסמל לפוריות ואהבה נצחית.
  • יוון ורומא- בתרבויות יוון ורומא העתיקה היה נהוג לשזור זרים סביב צווארם של החתן והכלה כאחד. בזרים נהגו לשלב צמחי תבלין שונים כסמל לקשר החדש בין בני הזוג, לפוריות והצלחה. כמו כן שילבו בזרים עלי קיסוס בצורת לב שסימלו את האהבה בין בני הזוג.
  • יהדות תימן- בקרב יהודי תימן נהוג היה לשלב בזר הכלה שאדאב’ וריחן כקמע נגד עין הרע.
  • צמחי תבלין- בתרבויות רבות לאורך ההיסטוריה נהגו לשלב צמחי תבלין כמו שום ושמיר כהגנה מפני עין הרע וכסגולה לבריאות. כמו כן נהגו לשלב פרחי רוזמרין שנחשבו למעוררים מינית ומגבירים את הפוריות.
  • ימי הביניים- בערים של ימי הביניים באירופה האנשים לא התקלחו כל יום ולכן בזרי כלה שולבו פרחים ריחניים שנועדו לשפר את ניחוחה של הכלה הטרייה.
  • התקופה הויקטוריאנית- תקופה בה הרומנטיקה הייתה בשיאה, ופרחים לזרי כלה היוו סמל לאהבה, כאשר לכל פרח הייתה משמעות משלו. בייחוד היה מקובל לשלב בזרי כלה שושנים לבנות ואדומות שסימלו אהבת אמת וכן סיגליות כסמל לנאמנות. כמו כן בתקופה זו היה נהוג לשלב בזר צמחים אכילים כמו שמיר אשר נאכלו בתום הטקס על ידי החתן והכלה מכיוון שנחשבו כמגבירים את היצר והתשוקה.
  • זריקת הזר לקהל המוזמנים- בקרב עמים מערביים מקובל בתום טקס החתונה לזרוק את זר הפרחים לעבר קהל המוזמנים, מתוך אמונה שהראשונה שתתפוס אותו תזכה למזל טוב ולסיכוי גבוה למצוא זיווג ולהתחתן.

עיצוב זרי כלה בימינו

בימינו זרי כלה מבטאים את קדושת וטוהר המעמד ואת האהבה שבין בני הזוג, והם מהווים חלק מהרעיונות לעיצוב חתונה באמצעות סידורי פרחים. הזרים מעוצבים בהתאם לרצון ובקשות הכלה בין אם זר מסורתי קלאסי, עגול ואלגנטי או בין אם מדובר בזרי כלה מיוחדים בעיצוב עכשווי. עיצוב זר הכלה מתחשב גם בהופעת הכלה, שמלתה, תסרוקתה ועוד.

הזמנת זר כלה מיוחד

להזמנת זר כלה מיוחד, קבלת עוד מידע וייעוץ מקצועי בנושא, השאירו פרטיכם באתר שלי או צרו קשר עם עמית עיצוב בפרחים בטלפון 054-2600016.

להזמנות התקשרו לטלפון 054-2600016 או השאירו פרטים ואחזור אליכם בהקדם!